Kolonia dla dzieci z Podkarpacia w Ustrzykach Dolnych 2019

     W terminie od 07.07 do 20.07.2019 Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM, dzięki środkom otrzymanym z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zorganizowało wypoczynek letni dla 50 dzieci pochodzących z rodzin o niskich dochodach.

     W kolonii wzięli udział uczniowie pochodzący z terenu województwa podkarpackiego w wieku 7 – 18 la tze szczególnym uwzględnieniem dzieci pochodzących z terenów wiejskich, z mniejszymi szansami, które ze względu na swoją sytuację wynikającą z problemów rodzinnych, miejsca zamieszkania, niepełnosprawności, mają utrudniony dostęp do wypoczynku.

     Dzieci i młodzież przebywały w Ośrodku Kolonijnym w Ustrzykach Dolnych w okolicy o niezwykłych walorach turystycznych.

     Największy nacisk w programie kolonii został położony na aktywizację młodzieży podczas spędzania wolnego czasu, rozwój zainteresowań tematyką historyczną i patriotyczną oraz promowanie wychowania do wartości społecznych i kulturowych, które zainspiruje uczestników do kierowania się tymi wartościami w codziennym życiu.

     W trakcie pobytu zostały zorganizowane piesze wycieczki między innymi na Małą Rawkę gdzie dzieci i młodzież podziwiali uroki pięknych Bieszczad.Zostały zorganizowane również dwie wycieczki. Na Zaporę nad Soliną, jednej z największych atrakcji regionu, oraz do  Przemyśla, gdzie dzieci i młodzież zwiedzali centrum miasta zwracając szczególną uwagę na miejsca związane z historią, m.in. linia Mołotowa, pomnik Orląt Przemyskich, czy tablica upamiętniająca Józefa Piłsudskiego. Wejście na Kopiec Tatarski.

     Ponadto dzieci i młodzież w trakcie wypoczynku miała zorganizowane dodatkowe atrakcje między innymi:– wizyta w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, – wizyta w Bibliotece w Ustrzykach Dolnych – spotkanie z przedstawicielem Biblioteki, który opowiedział o historii miasta oraz o czasach wojennych w Bieszczadach.

     Realizacja projektu była idealną okazją dla dzieci i młodzieży do rozwijania zainteresowań aktywnymi formami wypoczynku, do rozwijania postaw patriotycznych i społecznych oraz do zaznajomienia się z kulturą i historią regionu poprzez zwiedzanie ciekawych, niejednokrotnie naznaczonych wydarzeniami historycznymi miejsc. Wyjazdy umożliwiły młodym ludziom poznanie kultury regionalnej i dziedzictwa kulturowego.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

 

Kolonia została sfinansowana przez: